Závody 2024 červen

Mistrovství ČR v atletice veteránů na dráze
1. 6. 2024, Hranice na Moravě
Již 58. mistrovství veteránů v atletice na dráze proběhlo po sedmi letech v Hranici na Moravě. Počasí bylo v průběhu dne celkem přívětivé, ale před samotným startem závodu na 5 km se zvedl vítr a začalo mírně pršet. Tratě na 5 000 metrů se za náš oddíl zúčastnil Luba Jokel a časem 19:58,32 minut obsadil 3. místo.

Memoriál Josefa Odložila
3. 6. 2024, Praha 6 - Juliska
Stejně jako v minulých letech běželi v předprogramu atletického mítinku na Dukle atletičtí veteráni běh na 1 500 metrů. Za náš oddíl startoval Luba Jokel, který časem 5:29,0 min obsadil 7. místo.

Komořany

Komořany - Čihadlo
6. 6. 2024, Praha
Sedmý závod poháru Běhy do kopců v Praze a okolí se konal v pražských Komořanech. Odtud se běžci vydali na trať dlouhou 4,88 km s převýšením 175 m. V kategorii M60-69 si skvěle vedl náš člen Luba Jokel. Luba závod zaběhla za 24:03, což znamenalo 2. místo. Druhý náš zástupce Tomáš Dvořák trať zdolal za 25:59, čímž si vybojoval 6. místo v kategorii M50-59.

Dívčí hrady

Dobývání Dívčích hradů
9. 6. 2024, Praha - Hlubočepy
Pěkné počasí, výborné zázemí u restaurace, krátká trať (2 km). To byl další závod v běhu do kopců. Závodníky od začátku čekalo mírné stoupání, které v prostřední pasáži bylo prudší, aby v závěru závodu se převýšení tratě opět zmírnilo. V kategorii 60 - 69 let obsadil Luba Jokel časem 9:43 min druhé místo.